Wolontariusze Raciborskiego Oddziału Fundacji „Dr Clown,” włączeni do współpracy przez bibliotekę, odwiedzili dzieci na szpitalnym Oddziale Pediatrycznym w raciborskim szpitalu. Był to specjalny punkt programu i uroczyste zamknięcie obchodów Tygodnia Bibliotek. Program pt. „Wiersze naszego dzieciństwa – głośne czytanie poezji Juliana Tuwima” przygotowała Fundacja „Dr Clown”, w której szeregach, efektywnie i od wielu lat, działają studenci PWSZ. Studenci, ubrani w kolorowe stroje klaunów, odwiedzają dzieci w szpitalach. Ich wesołe zabawy pomagają małym pacjentom przynajmniej na chwilkę zapomnieć o chorobach i pobycie w szpitalu. W szpitalnej świetlicy studenci czytali takie wiersze Juliana Tuwima jak: „Zosia Samosia”, „Słoń Trąbalski”, „Idzie Grześ przez wieś” i „Lokomotywa”. Wolontariusze oprócz prezentacji swoich zdolności aktorskich zainteresowali dzieci i personel medyczny magią. Wyczarować czerwony nosek próbowała pani pielęgniarka a trudnej sztuki kręcenia talerza na patyku próbował lekarz dyżurny. Dzieciom te sztuczki wychodziły wspaniale. Poza tym, wolontariusze obdarowali dzieci upominkami, czerwonymi noskami oraz zwierzątkami z balonów. Przygotowaniem wolontariuszy zajęła się Pani mgr Zofia Jędorowicz. Osobą koordynującą akcję w szpitalu była Pani Katarzyna Ozimek – studentka III roku Socjologii oraz zastępca pełnomocnika raciborskiego oddziału Fundacji. PWSZ w Raciborzu przekazała specjalny dar, który wzbogaci szpitalną świetlicę dla dzieci, były to książeczki, kolorowani i kredki. Książeczki zostały podarowane przez studentów podczas bibliotecznej akcji „Wymień karę na karmę – karmę dla duszy i karmę dla ciała.”