Przedszkolaki z Przedszkola nr 26 w Raciborzu gościły niecodziennego gościa. Ze specjalną wizytą przybył do nich Pan Sowa. Wybór postaci nie był przypadkowy gdyż to właśnie sowa jest symbolem akcji przygotowanej przez Bibliotekę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Ogólnopolska akcja „Zaczytani” to projekt, którego celem jest wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych i obdarowywanie ich książkami. Dzięki zainicjowanej w poprzednim roku akcji Biblioteka PWSZ przekazała książki dla Oddziału Pediatrycznego Szpitala w Raciborzu. Inicjatywa ta spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem i doczekała się kontynuacji. Postanowiono, że w tym roku książeczkami zostaną obdarowane przedszkolaki. Książki zbierano wśród studentów PWSZ, cześć księgozbioru przekazał w darze Dariusz Biel – właściciel Księgarni „Sowa”, do akcji przyłączyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu.
Biblioteka PWSZ przygotowała dla dzieci ciekawe atrakcje. Przedszkolaki wysłuchały opowieści Pana Sowy o pewnym przyjęciu urodzinowym, które miało miejsce w Stumilowym Lesie. Następnie miały możliwość wzięcia udziału w turnieju zagadek. Wspólnie próbowały odpowiedzieć na tak trudne pytania jak – jaki jest najbardziej wystrzałowy kolor lub co stanie się z niebieskimi spodniami wrzuconymi do Morza Czerwonego. Dzięki tej zabawie przekonały się jak mądre są sowy.
Na zakończenie Biblioteka PWSZ uroczyście przekazała książki i dzieci miały możliwość pozowania do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Uradowane przedszkolaki ochoczo występowały przed kamerą opowiadając o swoich dziecięcych lekturach i bajeczkach, a następnie zajęły się przeglądaniem otrzymanych darów książkowych.