Zachęcamy Was do udziału w ogólnoświatowej akcji. 52 książki to nowa inicjatywa czytelnicza. W założeniu – bardzo prosta. Zachęcamy do przeczytania 52 książek w ciągu jednego roku. Szybki rachunek sugeruje, że należy przeczytać jedną książkę tygodniowo. Oczywiście, możesz przeczytać więcej niż te oficjalne 52 książki. Postaraj się jednak, aby nie było ich mniej.Jeżeli czytasz wolno, postaw sobie inny cel: 26 książek w roku albo czytanie przez godzinę dziennie.

Pamiętaj – lektura ma być dla Ciebie przyjemnością, nie męką czy przykrym obowiązkiem. Nie chcemy nikogo na siłę namawiać do czytania. Nie chodzi też o to, by „odhaczyć” określoną ilość pozycji. Naszą ideą, naczelnym przekazem, jest dążenie do zwiększenia kontaktu ze słowem pisanym. Postaramy się Wam pomóc wytrwać w postanowieniach. Co miesiąc Biblioteka PWSZ będzie proponowała 4 książki do przeczytania. Już teraz szukajcie loga akcji w bibliotecznych aktualnościach i wystawach.