„Na turystycznym szlaku”

Wystawa książek turystycznych w zbiorach Biblioteki PWSZ – 19.04.2017 godz. 10.00 Czytelnia Ogólna Biblioteki PWSZ.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w bibliotecznej Czytelni odbędzie się wystawa zbiorów biblioteki z turystyki  i rekreacji. Bogate zbiory zostały zakupione lub pozyskane dzięki współpracy z bibliotekami w całym kraju. Uruchomienie kierunku turystyka i rekreacja to znakomita okazja do nawiązania kontaktów z nowymi instytucjami, w tym z posiadającymi wieloletnią i bogatą tradycję Polskimi Towarzystwami Turystyczno-Krajoznawczymi. Na propozycję podjęcia współpracy odpowiedziało pozytywnie wiele oddziałów PTTK w regionie, w tym Oddział   w Raciborzu, który przekazał Bibliotece bardzo bogaty księgozbiór tematyczny.

Wystawie będą towarzyszyć wystąpienia dra Jarosława Cholewy i mgr Grzegorza Wawocznego.