Firma Clarivate Analytics – właściciel bazy danych Web of Science zaprasza pracowników dydaktycznych PWSZ w Raciborzu na bezpłatne szkolenia online  w języku polskim, które zostaną przeprowadzone na platformie WebEx.

Szkolenia odbędą się  w Bibliotece od 12 do 14 marca 2019 r. i będą dotyczyły następujących zagadnień:

1. Kopernio – najkrótsza droga do pełnych tekstów – 12 marca 2019 r.  godz. 10.00

Na szkoleniu zostanie omówiona technologia Kopernio, która ułatwia wyszukiwanie dokumentów Open Access. Przy użyciu Kopernio naukowcy i badacze posiadają legalny dostęp do artykułów czasopism online za pomocą jednego kliknięcia.

2. EndNote – jak gromadzić i wykorzystywać bibliografię załącznikową – 13 marca 2019 r.  godz. 10.00

Szkolenie poświęcone jest narzędziu EndNote służącemu do zarządzania bibliografią załącznikową, zawiera szereg funkcji usprawniających pracę nad pisaniem tekstów do publikacji naukowych.

3. Publons – jak docenić proces recenzji naukowych – 14 marca 2019 r. godz. 10.00

Publons to strona internetowa i bezpłatna usługa dla pracowników naukowych umożliwiająca śledzenie, weryfikowanie i prezentowanie recenzji recenzentów i publikacji w  czasopismach naukowych.

Bliższych informacji udziela

Dyrektor Biblioteki PWSZ