Firma Clarivate Analytics – właściciel bazy danych Web of Science zaprasza pracowników dydaktycznych PWSZ w Raciborzu na bezpłatne szkolenia online Research. Smarter. w języku polskim, które zostaną przeprowadzone na platformie WebEx.

Szkolenia odbędą się  w Bibliotece 15, 22 oraz 28 maja 2019 r. i będą dotyczyły następujących zagadnień:

1. Stań na ramionach Gigantów: Odblokuj swoje odkrycia badawcze dzięki sieci cytowań Eugene’a Garfielda – 15 maja 2019 r.  godz. 10.00  Na szkoleniu zostanie przedstawiona sieć cytowań Eugene’a Garfielda z jej wykorzystaniem w Web of Science do celów badawczych.
  2. Współpracować? To jest pytanie – 22 maja 2019 r. godz. 10.00  Szkolenie poświęcone jest zagadnieniu współpracy. Czy współpraca naprawdę oddziałuje na wpływ? Z kim powinienem współpracować? Czy mogę ocenić współpracę z przeszłości? A co ze współpracą między przemysłem a uczelniami wyższymi? Na te wszystkie pytania uzyskasz niezbędne informacje podczas szkolenia.
  3. Wyszukiwanie, wykorzystanie i analiza treści otwartego dostępu (Open Access): co trzeba wiedzieć  – 28 maja 2019 r. godz. 10.00  Ekspert Web of Science przeszkoli w wyszukiwaniu, wykorzystaniu oraz analizie treści otwartego dostępu (Open Access). Uczestnicy zapoznają się podczas webinarium z pięcioma różnymi wersjami OA, jak za pomocą jednego kliknięcia przejść do pełnego tekstu OA pdf oraz analizie wpływu OA itp.

Bliższych informacji udziela

Dyrektor Biblioteki PWSZ