Biblioteka PWSZ w Raciborzu informuje, że otrzymała bezpłatny i nieorganiczny dostęp testowy do bazy Literary Reference Center™ Plus  firmy EBSCO.

Literary Reference Center™ Plus to obszerna pełnotekstowa baza literacka, zawiera szerokie spektrum informacji z prac encyklopedycznych, książek, czasopism literackich i innych źródeł na temat tysięcy autorów i ich prac. Baza obejmuje pełny tekst ponad 36.000 streszczeń i przeglądów dzieł literackich, około 88.000 artykułów i esejów z zakresu krytyki literackiej, 260.000 biografii autorów, 700 czasopism literackich, 900.000 recenzji książek, 160.000 wierszy i poematów klasycznych i współczesnych, 37.000 opowiadań, 10.000 wywiadów z autorami, 7.000 książek klasycznych i wiele innych publikacji. Zawiera również ponad 2.600 pełnotekstowych literackich publikacji encyklopedycznych m.in. w zakresie dramatu, poezji, literatury religijnej, literatury dziecięcej i innych dziedzin, 50 tomów literatury współczesnej „New Contemporary Literature Titles” wydawnictwa Salem Press, obejmujące prace z zakresu fantastyki naukowej, literatury współczesnej, filozofii świata, literatury religijnej oraz biografie laureatów literackiej nagrody Nobla oraz 34 pełnotekstowe przewodniki dla studentów w zakresie literatury amerykańskiej, literatury angielskiej, gatunków literackich.

Dostęp do bazy jest aktywny ze strony https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns193315&groupid=main&profile=plus   od 26.10.2020 – 31.12.2020 r.

Z wymienionej bazy użytkownicy mogą korzystać spoza sieci PWSZ w Raciborzu poprzez zdalny dostęp VPN https://biblioteka.akademiarac.edu.pl/zdalny-dostep-do-e-zasobow-spoza-sieci-pwsz-w-raciborzu/

Biblioteka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

Słowackiego 55,