IBUK Libra to pierwsza w Polsce czytelnia internetowa, pozwalająca na pracę z książką 24 godziny na dobę. Wystarczy podłączenie do Internetu. IBUK Libra udostępnia szeroki wybór podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim oraz wiele innych pozycji, w tym poradnikowych, z zakresu literatury faktu, słowników, przewodników.

Pobierz listę 1638  książek z IBUK Libra zakupionych przez Bibliotekę PWSZ na 2020 r.

Czytanie książek w IBUK Libra umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Z bazy można korzystać w Bibliotece PWSZ oraz z dowolnego miejsca (z dostępem do Internetu) po zarejestrowaniu się i podaniu kodu PIN.

Po wejściu na stronę libra.ibuk.pl domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się okładka książki, po jej kliknięciu mamy możliwość czytania książki on-line lub dodanie jej do swojej półki myIBUK. Po jej dodaniu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.

Po wejściu na stronę libra.ibuk.pl należy kliknąć polecenie „ZAREJESTRUJ SIĘ” i w pierwszej kolejności zarejestrować swoje osobiste konto myIBUK (tę czynność wykonuje się tylko raz). Jest to konieczne, by móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności platformy. Unikatowy kod PIN do zdalnego powiązania własnego konta myIBUK nasi Czytelnicy mogą otrzymać w bibliotece. Podczas kolejnych wejść rejestracja nie jest już wymagana, wystarczy zalogować się do własnego konta myIBUK.

 

Instrukcja dodania kodu PIN

Obejrzyj poniższe filmy, aby dowiedzieć się:

  • Jak korzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką w myIBUK?
  • Jak wyszukiwać wewnątrz tekstu?
  • Jak dodawać zakładki?
  • Jak zaznaczać fragmenty tekstu?
  • Jak wprowadzać własne notatki?
  • Jak tagować fragmenty?
  • Jak eksportować notatki?
  • Jak korzystać ze słowników PWN?