Wizyta na oddziale pediatrycznym w raciborskim szpitalu i przekazanie książek zebranych w ramach akcji.

Książki dla małych pacjentów. Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu przekazała książki dla dzieci przebywających w szpitalu, które zebrała w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Zaczytani”. Celem akcji jest stworzenie na szpitalnych oddziałach dziecięcych społecznych bibliotek – dziecięcych kącików książek. Wszyscy zainteresowani mogli przyjść do Biblioteki PWSZ i podarować książki dla dzieci i młodzieży. Dzięki darczyńcom – studentom i wykładowcom uczelni – do szpitalnej świetlicy na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Rejonowego w Raciborzu trafiło 110 książek i kolorowanek. Do akcji włączyła się również biblioteka szkolna i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu i przekazali swoim szpitalnym kolegom, własne książki. Książki zostały uroczyście wręczone przez bibliotekarzy Biblioteki PWSZ oraz studentki kierunku edukacja elementarna Danutę Wawrzyńczyk i Karinę Mańturz, które przygotowały dla zgromadzonych w świetlicy dzieci recytację wierszyków i wspólne zabawy.