„Wymień karę na karmę  – karmę dla zwierząt lub karmę dla duszy.” – studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu wsparli Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt oraz akcje promujące czytelnictwo wśród najmłodszych.

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu już po raz czwarty zorganizowała amnestię dla czytelników – „Wymień karę na karmę – karmę dla zwierząt lub karmę dla duszy”. Akcja to szansa dla spóźnialskich i ociągających się z terminowym zwrotem książek studentów, którzy pochłonięci nauką, zapomnieli o obowiązku zwrotu wypożyczonych książek w terminie. Przynosząc do biblioteki karmę dla zwierząt lub książki dla dzieci mogli anulować zaległości i przy okazji wesprzeć bezdomne zwierzęta oraz akcje promujące czytelnictwo wśród najmłodszych. Popularność i entuzjastyczne przyjęcie, z jakim spotkał się ten pomysł w poprzednich latach, zachęcił bibliotekarzy do powtórzenia akcji. Tym razem udało się zebrać aż 72 kg karmy. Pozyskana w ramach akcji karma została przekazana do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Raciborzu.