Biblioteka PWSZ w Raciborzu informuje, że otrzymała bezpłatny dostęp testowy do multidyscyplinarnej bazy danych Proquest One Academic. Baza zapewnia dostęp do czterech podstawowych grup zasobów multidyscyplinarnych ((ProQuest Central, Academic Complete, Academic Video Online i ProQuest Dissertations & Theses Global). Wszystkie te typy zasobów oferują opcję krzyżowego wyszukiwania w ramach przyjaznej użytkownikowi, elastycznej, dostosowanej do urządzeń mobilnych platformy ProQuest.

Zawartość pakietu:

ProQuest Central™

Połączenie najczęściej wykorzystywanych baz danych na świecie w celu stworzenia najbardziej kompletnych multidyscyplinarnych zbiorów badawczych. Znajdziemy tu treści ze wszystkich głównych obszarów tematycznych, m.in. biznesu, zdrowia i medycyny (w tym pielęgniarstwa), nauk społecznych, sztuk pięknych i nauk humanistycznych, edukacji, nauki, inżynierii i religii.

Academic Video Online

Najbardziej kompleksowa subskrypcja transmisji strumieniowej wideo, jaka jest dostępna dla bibliotek. Uporządkowana pod kątem użytkowników akademickich baza Academic Video Online obejmuje ponad 66 tys. tytułów z najróżniejszych dziedzin, takich jak antropologia, biznes, doradztwo, film, zdrowie, historia, muzyka – i wiele innych. Ponad 14 tys. tytułów dostępnych jest wyłącznie na ProQuest.

Academic Complete®

Oferowana w przystępnej cenie „masa krytyczna” ponad 150 tys. ebooków z licznych dziedzin, zapewniająca nieograniczony dostęp wielu użytkownikom jednocześnie – a przy tym zaawansowane narzędzia badawcze i pliki do pobrania bez DRM. Tu obowiązuje nacisk na jakość – nie ilość. Starannie wyselekcjonowane tytuły Academic Complete pochodzące od wiodących wydawców wspierają programy nauczania, odpowiadają na trendy w zakresie liczby absolwentów i pojawianie się nowych kursów i kierunków studiów.

ProQuest Dissertations & Theses Global™

Największy cyfrowy zbiór zawierający 4.5 mln prac dyplomowych i doktorskich (2.5 mln w dostępie pełnotekstowym). Baza, którą zaprojektowano jako oficjalne zewnętrzne repozytorium Amerykańskiej Biblioteki Kongresu, zawiera bogate materiały z Ameryki Północnej i innych regionów – zarówno historyczne, jak i bieżące.