Szanowni Czytelnicy,

informujemy, że udostępniliśmy Państwu nowy katalog biblioteczny INTEGRO, który zastąpił dotychczas wykorzystywany OPAC. Nowa wersja katalogu daje możliwość przeszukiwania zasobów lokalnego katalogu biblioteki z zastosowaniem wyszukiwania pełnotekstowego w bazach danych i platformach książek elektronicznych. Katalog posiada opcję podpowiadania treści i składni słów w zapytaniach oraz ograniczania wyników wyszukiwania za pomocą dowolnie wybranych filtrów. Nowy interfejs graficzny, który automatycznie dostosowuje swój wygląd do wielkości i rozdzielczości ekranu urządzenia, może być używany na dowolnym urządzeniu i jednocześnie zachowuje pełną funkcjonalność. Interfejs multiwyszukiwarki Integro spełnia także wymagania Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.0) na poziomie AA, co daje możliwość powiększania czcionki i kontrastowania przeszukiwanej strony, w celu ułatwienia korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Biblioteka PWSZ w Raciborzu

Słowackiego 55