Winston Morales

06 października 2022 godz. 11.00 s. A340

Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu

Biogram

Winston Morales Chavarro (ur. w 1969 roku) – kolumbijski poeta, prozaik i felietonista. Wykładowca komunikacji społecznej i dziennikarstwa na Uniwersytecie w Cartagena de Indias w Kolumbii. Opublikował kilkanaście książek, w tym m.in. powieści „Dios puso una sonrisa sobre su rostro, 2004 (Bóg umieścił uśmiech na jej twarzy) oraz tomiki wierszy. W Polsce najbardziej znany jest jego poemat „La Dulce Aniquirona” (Słodka Aniquirona), który ukazał się nakładem wydawnictwa Anagram w 2019 roku, w tłumaczeniu Barbary Stawickiej-Pireckiej. Autor jako jedną ze swoich najważniejszych inspiracji literackich wymienia poezję Wisławy Szymborskiej, ceni też twórczość Josepha Conrada. Jego poezja, korzeniami sięgająca do mitologii, zgłębia tajemnice egzystencji.

Spotkanie autorskie – relacja fotograficzna

Film